Stara odnowioną szafę wypełniły książki, którym dano druga szansę. Dzieci
stworzyły regulamin tej nietypowej biblioteczki.  Projekt ten powstał z inicjatywy Stowarzyszenia Grochowice Zdrój.

Podczas realizacji projektu „Kulów wioska nieznana” stworzone zostało miejsce na książki już przeczytane. Miejsce to powstało w starej szafie, którą odnowiła lokalną rękodzielniczka a jednocześnie sołtysa wsi, Beatę Szymańską-Wójt.

– Pięknie odnowiona szafa została zapełniona darowanymi książkami. Dzieci
w trakcie zajęć świetlicowych stworzyły regulamin szafy, przygotowały ulotki
 i zaproszenia do głośnego czytania. Na czytających gości czeka specjalne siedzisko – mówiła Barbara Kobiela koordynatorka projektu .

Książki z szafy czytali: radna z Kulowa Julita Gajdamowicz, podleśniczy Leśnictwa Bielawy z Nadleśnictwa Głogów Mirosław Żołnowski, członkini zespołu folklorystycznego „Wrzos” Jadwiga Szymkowiak oraz dzielnicowy sierżant sztabowy Łukasz Wesołowski.

Działania z dziećmi prowadzone są przez animatora Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kotli, Partnera projektu, Marylę Błażków.

– Projekt Stowarzyszenia Grochowice Zdrój dofinansowany ze środków Fundacji Santander w programie „Tu mieszkam, tu zmieniam” pozwala na inspirowanie mieszkańców do pracy na rzecz lokalnego środowiska – mówi Wioletta Jańczak Referat Rozwoju Gminy i Pozyskiwania Środków Zewnętrznych.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here