Nowe ustawy nad którymi pracuje rząd, mają pomóc małym i średnim przedsiębiorstwom. Wprowadzone zostanie raportowanie terminów płatności. Nie będzie przyzwolenia na przedłużanie terminów zapłaty za usługę.

Kilka milionów firm działający w Polsce boryka się z problemami finansowymi. Wiele z nich plajtuje, ponieważ zleceniodawcy nie płacą w terminie za wykonaną usługę. Parlamentarzyści pochylili się nad problemem małych i średnich przedsiębiorstw. Postanowili wprowadzić rozwiązania prawne, które przyczynią się rozwoju firmy a nie do jej planty. Jedna z propozycji trafiała już do Senatu. Ustawa dot. likwidacji zatorów płatniczych.

– Kontrahenci płacą za wystawione faktury nawet do dwóch miesięcy po terminie – mówi Wojciech Zubowski Poseł na Sejm RP. – Zaproponowane w ustawie zapisy, mają zlikwidować tworzenie zatorów płatniczych. Ustalono terminy płatności 30-60 dni. Jeżeli firma będzie chciała wydłużyć termin płatności, będzie musiała to uzasadnić. Powstanie także obowiązek raportowania przez największe podmioty, przez największe firmy informacji dot. terminów płatności i czy nie są one wydłużane.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here