Aspirant Krystian Biegajło ukończył 240 kilometrową górską trasę na 52 miejscu. Bieg trwał 48 godzin. W zawodach wystartowało 280 biegaczy. Na metę dobiegło 133 zawodników. Na co dzień Krystian Biegajło pracuje na stanowisku kierowania KPP w Głogowie.

Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich (DFBG). święto biegania zgromadziło w Lądku Zdrój ponad 2.5tys zawodników startujących na różnych dystansach od kilku kilometrów do najdłuższego biegu górskiego w Polsce -240 kilometrów. Na starcie najdłuższego biegu czyli 240 km, stanął asp. Krystian Biegajło, głogowski policjant. Trasa biegu to głównie szlaki górskie z Lądka Zdroju przez Śnieżnik, Kudowę, Bardo z powrotem do Lądka . Bardzo wymagająca trasa z sumą przewyższeń 7800 m. Na trasie wiele szczytów i wzniesień jak Śnieżnik, Szczeliniec czy droga krzyżowa w miejscowości Bardo. Na dystansie 240 km wystartowało 280 biegaczy a ukończyło ultramaraton zaledwie 133 zawodników.

– Krystian biegnąc bez snu; 44 h 56 min. ukończył zawody na 52 miejscu. Jak mówi ” to były najcięższe dwie doby jego życia ” Bieganie to hobby i pasja aspiranta Krystiana Biegajły, który na co dzień, pełni służbę na stanowisku kierowania Komendy Powiatowej Policji w Głogowie. Jest zastępcą oficera dyżurnego jednostki – mówi podinsp. Bogdan Kaleta oficer prasowy KPP w Głogowie.

Aspirant Krystian Biegajło wolny czas dzieli miedzy rodzinę i swoją pasję, jaką jest bieganie w maratonach i ultramaratonach. Systematycznie startuje w maratonach ulicznych oraz w szczególnie trudnych ultramaratonach górskich i nizinnych, jak; „Bieg Rzeźnika” w Bieszczadach, „Ultramaraton Karkonoski” czy „Bieg Siedmiu Dolin” w Beskidzie Sądeckim i dolinie Popradu. W jesieni ubiegłego roku zajął 105 miejsce w maratonie budapesztańskim, w którym startowało 27 000 zawodników.