Głogowscy policjanci zatrzymali 64 – letniego mieszkańca powiatu głogowskiego. Mężczyzna w stanie nietrzeźwym prowadząc ciągnik rolniczy doprowadził do kolizji z radiowozem. Miał blisko 1,5 promila alkoholu we krwi. Mężczyznę zatrzymano w policyjnym areszcie.

Policjanci Rewiru Dzielnicowych zatrzymali 64-latka, który prowadził ciągnik rolniczy z przyczepami będą w stanie nietrzeźwym. Mężczyzna doprowadził do kolizji z policyjnym radiowozem, wymuszając pierwszeństwo przejazdu.

– Podczas kontroli, okazało się, że 64 – letni kierowca jest nietrzeźwy i ma blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci ujawnili również szereg nieprawidłowości związanych ze stanem technicznym pojazdu, m.in. brak badań technicznych i hamulców w ciągniku i przyczepach – mówi asp. Łukasz Szuwikowski p.o. Oficera prasowego Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie.

64 – latek, nie tylko doprowadził do wykroczenia drogowego i kolizji, ale złamał też przepisy dotyczące stanu technicznego pojazdu i wsiadł za kierownicę ciągnika w stanie nietrzeźwym. Podejrzany dobrowolnie poddał się karze 6 miesięcy pozbawienia wolności na okres próby 2 lat, świadczenie pieniężne w wysokości 5 tyś. zł, a także zakaz prowadzenia pojazdów na okres nie krótszy niż 3 lata. Ponadto za popełnione wykroczenie został ukarany grzywną w wysokości 1000 zł.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here