Członkowie głogowskiego Koła Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną odwiedzili prezydenta. Rozmawiali o projekcie, który ma uaktywnić niepełnosprawnych. 2.500 000 zł do dyspozycji mieszkańców miasta. Głogowianie z roku na rok, składają coraz więcej wniosków w ramach Budżetu Obywatelskiego.

 – Bardzo cieszy mnie każda inicjatywa lokalnych społeczników – mówi Rafael Rokaszewicz Prezydent Głogowa. -Moimi gośćmi byli członkowie głogowskiego Koła Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Opowiedzieli o swoim Projekcie Obywatelskim, którego celem jest włączenie osób niepełnosprawnych w życie społeczności lokalnej, głównie w zakresie rozwoju miasta. Rozmawialiśmy o śladach historii w Głogowie i bieżących sprawach Miasta.

W tym roku głogowianie proponowali: siłownię pod chmurką, park dla psów, remonty chodników, budowę miejsc parkingowych, warsztaty muzyczne dla osób niepełnosprawnych, wycieczkę historyczną, budki lęgowe dla ptaków.

Wniosków ogólnomiejskich majątkowych jest 8, ogólnomiejskich niemajątkowych – 13. Do 30 sierpnia wnioski zostaną sprawdzone pod względem formalno-prawnym. Między 16 a 20 września ogłoszona zostanie lista wniosków zakwalifikowały się do głosowania, które odbędzie się między 30 września a 25 października.

 

 

 

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here