Policjanci zatrzymali 58 – letniego mężczyznę, który dokonał uboju świni w sposób niezgodny z obowiązującymi przepisami. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu, miał ponad 1,5 promila alkoholu we krwi.

Głogowscy policjanci dostali zgłoszenie o niehumanitarnym uboju świni przy jednej z posesji w powiecie głogowskim. Po dotarciu na miejsce zgłoszenia okazało się, że mężczyzna który dokonywał uboju był nietrzeźwy, miał ponad 1,5 promila alkoholu we krwi. 

– Nie posiadał również odpowiednich dokumentów zezwalających na ubój i w sposób niezgodny z przepisami Ustawy o ochronie zwierząt, wielokrotnie zadając uderzenia  obuchem i ostrą częścią siekiery w głowę przedłużał jej cierpienie. Rzeźnikowi przedstawiono zarzut o czyn z art. 35 par. 2 ustawy o ochronie zwierząt i wystąpiono do Prokuratora Rejonowego o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci dozoru policji i zakazu wykonywania uboju zwierząt – wyjaśnia asp. Łukasz Szuwikowski p.o. oficera prasowego Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here