Gmina Miejska Głogów ogłosiła przetarg na dokończenie zadania w parku przy Al. Wolności. Planuje się, iż w czerwcu głogowianie będą mogli odpoczywać przy multimedialnej fontannie i cieszyć się tym zrewitalizowanym zakątkiem miasta.

Gmina Miejska w Głogowie w styczniu br rozwiązała umowę z firmą, która budowała fontannę w parku przy Al. Wolności. Jak twierdzą samorządowy wykonawca nie był w stanie zrealizować tego zadania.

– Umowa została rozwiązana z winy wykonawcy – mówi Rafael Rokaszewicz Prezydent Głogowa. – Ogłosiliśmy przetarg na wyłonienie wykonawcy, który dokończy to zadania. Fontanna jest multimedialna. Aparatura, która zostanie zamontowana jest bardzo skomplikowana – dodaje Prezydent Głogowa.

Zgodnie z założeniami wyłoniony w drodze przetargu wykonawca do końca maja będzie musiał dokończyć zaczętą pracę. Aby zrealizować zadania i oddać fontannę do użytkowania trzeba będzie obłożyć granitem pozostałe ściany fontanny, zamontować brakujące elementy związane z automatyką. Fontanna będzie multimedialna, woda będzie poruszała się w takt muzyki. Na wykonawcę, z którym miasto na początku br. rozwiązało umowę nałożone zostaną kary umowne – około 600 tys. zł. Kwota ta pomniejszona zostanie o wartość prac wykonanych przez firmę. Po przeprowadzeniu szczegółowej inwentaryzacji ustalono iż będzie to około 300 tys. zł.

GMG wyznaczyła trzy tygodnie na składanie ofert przez firmy, które będą zainteresowane dokończeniem głogowskiej fontanny. Otwarcie ofert zaplanowano na 5 marca.