OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kobieta, która trafiła do SOR w niedziele jest zarażona koronawirusem. Jeden lekarz, jeden technik rtg oraz cztery pielęgniarki, które miały kontakt z chorą są w domowej kwarantannie. SOR po przeprowadzonej  dekontaminacji przyjmuje pacjentów.

Wynik testu na obecność koronawirusa u 76-letniej pacjentki, która w miniona niedzielę przebywała w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym i została przewieziona do szpitala zakaźnego w Bolesławcu, okazał się pozytywny. W związku z tym, podjęte zostały ustalone przez Głównego Inspektora Sanitarnego procedury postępowania w takich przypadkach. Szpitalny Oddział Ratunkowy został bezpośrednio po pobycie pacjentki poddany dekontaminacji.

– Lista personelu, który miał bezpośredni kontakt z pacjentem oraz lista pacjentów, którzy przebywali na jednej sali z chorą została zgłoszona do Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Głogowie i po wydaniu decyzji osoby te zostaną objęte kwarantanną domową – mówi Ewa Todotov rzecznik głogowskiego szpitala.

Kwarantanna dotyczyć będzie 6 osób z personelu szpitala: jednego lekarza, który zajmował się chorą, jednego technika RTG oraz cztery pielęgniarki SOR. Personel będzie przebywał w kwarantannie domowej do czasu uzyskania ujemnych testów na obecność koronawirusa, które mogą zostać wykonane po 7 dniach od dnia zakażenia.

– Na chwilę obecną nikt z personelu nie zgłasza objawów chorobowych. Szpitalny Oddział Ratunkowy pracuje na dotychczasowych zasadach – nie został zamknięty – mówi Ewa Todorov rzecznik głogowskiego szpitala.

Dalsze działania głogowskiego sanepidu będą skupiały się na ustaleniu osób, z którymi kobieta miała wcześniej kontakt.