W związku z zaistniałą sytuacją MOK wychodzi  naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców miasta i podejmuje działania w trybie zdalnym. Wiosenne warsztaty rękodzieła, Legendy Ziemi Głogowskiej, Taniec w czasach kwarantanny to tylko niektóre propozycje na nadchodzący miesiąc.

Oferta Miejskiego Ośrodka Kultury z dnia na dzień się rozrasta, jest bardzo atrakcyjna dla każdej grupy wiekowej.

– Obecnie zaplanowaliśmy już kilka działań i rozpoczęliśmy kilka projektów, o których warto poinformować mieszkańców. Zapraszamy wszystkich chętnych na spotkania z naszymi instruktorami online za pośrednictwem stron facebook`owych – mówi Małgorzata Łętkowska z MOK.

Centrum Kultury proponuje:

1. Wiosenne warsztaty rękodzieła – w sześciu odsłonach, podczas których instruktorzy zaprezentują różne tematycznie zajęcia, powiązane ze zbliżającymi się świętami.

2. Legendy Ziemi Głogowskiej – opracowane przez Antoniego Bok, odczytywane i publikowane w formie krótkich filmów.

3. Sztuka i rękodzieło z ciotką Joanną – zajęcia skierowane przede wszystkim do dzieci, nie tylko tych, które uczestniczą w sekcjach pani Joanny Kinder, lecz wszystkich, które chciałyby spędzić trochę czasu twórczo. 

4. Taniec w czasach kwarantanny – taneczne historie: publikacje o tańcu z elementami tańca, proste figury taneczne i podstawy tańca

5. Konkursy: – fotograficzny: INNY WYMIAR – do 25.04.2020r. Szczegóły:http://www.mok.glogow.pl/ck/index.php/imprezy/29-koncerty/inne/688-inny-wymiar-konkurs-fotograficzny.

Teatr im. A.Gryphiusa zaprasza na: weekendowe czytanie książki „Żyraf Eryk” przez jej autora – Michała Wnuka oraz konkurs facebokowy #Teatrwdomu: szczegóły w wydarzeniu na fb Teatru.