Teatru im. Andreasa Gryphiusa przystąpił do 13. edycji  ogólnopolskiego plebiscytu Wydarzenie Historyczne Roku 2019. Głosowanie trwa do końca czerwca br. Plebiscyt został objęty Honorowym Patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Głogowski teatr ma szansę na prestiżowy tytuł. Rozpoczął się ostatni etap plebiscytu – głosowanie internautów. Każdy może oddać  głos na ogólnopolskie „Wydarzenie Historyczne Roku 2019”. Głosowanie trwa do końca czerwca br. Organizatorem plebiscytu jest Muzeum Historii Polski. Jury wysoko oceniło głogowskie wydarzenie i usytuowało je w gronie pięciu najznakomitszych wydarzeń w Polsce.

– Głosujemy na głogowski Teatr im. Andreasa Gryphiusa. Piszecie, że głosowanie sprawia kłopoty, więc przygotowaliśmy informację jak krok po kroku skutecznie oddać głos w plebiscycie. Zapraszam – zachęca Rafael Rokaszewicz Prezydent Głogowa.

Jak należy głosować ? Krok po kroku na stronie https://dglnews.pl/2020/06/03/jak-oddac-glos-na-glogowski-teatr/

Do  konkursu zgłaszane są przedsięwzięcia związane z szeroko rozumianą historią Polski: wystawy, portale internetowe, odkrycia archeologiczne, powstanie nowych placówek działających na rzecz historii i kultury, konferencje i sympozja, innowacyjne przedsięwzięcia edukacyjne, filmy, gry, książki, audiobooki, konkursy. Konkurs przeprowadzany jest w trzech kategoriach, poza  „Wydarzeniem”, internauci mogą oddawać głosy w kategoriach „Wystawa” i „Edukacja i multimedia”. W sumie każdy ma prawo do trzech wskazań.  Otwarcie teatru znajduje się w kategorii „Wydarzenie”. Oddaj swój głos właśnie teraz!

Plebiscyt został objęty Honorowym Patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Oficjalne ogłoszenie wyników nastąpi podczas uroczystej gali finałowej plebiscytu, która zostanie zorganizowana nie później niż do 30 września 2020 roku.

Poza otwarciem Miejskiego Teatru im. Andreasa Gryphiusa, do kolejnego etapu plebiscytu jury zakwalifikowało  także:  „Rok Wazowski”, zorganizowany przez muzeum Zamku Królewskiego,  projekt „Zawołani po imieniu”, zorganizowany przez Instytut Solidarności i Męstwa im. Witolda Pileckiego,  „Obchody 100-lecia I Powstania Śląskiego” zorganizowane przez Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach oraz „Muzeum Książąt Czartoryskich”, zorganizowane przez Muzeum Narodowe w Krakowie.