Policjanci z Wydziału Prewencji zatrzymali 24 – latka, który kierował pojazdem w stanie nietrzeźwym. Uszkodził inny pojazd wyrywając w nim lusterko, którym zarysował powłokę lakierniczą. Mężczyzna podejrzewany jest również o liczne kradzieże sklepowe i posiadanie narkotyków. Podczas badania okazało się, że jest również pod wpływem narkotyków. Mężczyzna działał w warunkach powrotu do przestępstwa.

24 – letni głogowianin został zatrzymany przez policjantów z Wydziału Prewencji bezpośrednio po zgłoszonej interwencji. Na jednym z głogowskich osiedli dokonał celowego uszkodzenia samochodu, w którym wyrwał lusterko zewnętrzne i uszkodził nim powierzchnię lakierniczą pojazdu powodując straty w wysokości 2000 zł.

–  Podczas sprawdzenia pojazdu ujawniono w nim również dokument, który w systemie policyjnym figurował jako utracony. Mężczyzna został przewieziony do głogowskiej komendy celem rozliczenia do sprawy. Na miejscu poddano go badaniu na zawartość alkoholu i narkotyków z wynikiem pozytywnym. 24-latek miał blisko pół promila alkoholu we krwi i był pod wpływem amfetaminy i meta amfetaminy – mówi st.asp. Łukasz Szuwikowski p.o. Oficera prasowego  Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie.

Mężczyzna jest także odpowiedzialny za szereg kradzieży sklepowych i posiadanie narkotyków. Przyznał się również do kradzieży samochodu, który został odzyskany kilka dni wcześniej.  Mężczyzna był już wcześniej skazany za inne kradzieże w sklepach. Działał w warunkach powrotu do przestępstwa. Decyzją Prokuratury Rejonowej w Głogowie wobec mężczyzny zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji.