Zwycięzcami w fotograficznym konkursie „Kolegiata w obiektywie ucznia” ogłoszonym przez głogowskie muzeum są Mariusz Bielecki z Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych, Viktoria Jaśkowiec z SP7, Martyna Grześkowiak z SP2.   

Dziewięć prac wpłynęło na konkurs fotograficzny zatytułowany „Kolegiata w obiektywie ucznia”. Jury wyłoniło już zwycięzców. Wkrótce trafią do nich atrakcyjne nagrody.

– Konkurs skierowany był do uczniów klas VI-VIII szkół podstawowych. Jego celem było propagowanie wiedzy na temat najstarszej głogowskiej świątyni oraz rozbudzenie u uczniów zainteresowania historią i tradycją miasta. Przedsięwzięcie związane było z przypadającymi na ten rok obchodami 900-lecia powołania kapituły przy głogowskiej kolegiacie – mówi Maciej Iżycki z głogowskiego muzeum.

Nadesłane prace oceniło jury w składzie: Agnieszka Filipczak, Ewelina Wyrwas oraz Maciej Iżycki. Po burzliwych obradach jurorzy postanowili przyznać pierwszą nagrodę Mariuszowi Bieleckiemu z Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych w Głogowie. Drugie miejsce zajęła Viktoria Jaśkowiec z SP7 w Głogowie. Trzecia nagroda powędruje natomiast do Martyny Grześkowiak z SP2 w Głogowie. Jury postanowiło przyznać także jedno wyróżnienie, które stało się udziałem Julii Kopackiej z SP7 w Głogowie.

Konkursowe fotografie już od przyszłego tygodnia będzie można oglądać w Muzeum Archeologiczno-Historycznym.