Powiat głogowski został zakwalifikowany do czerwonej strefy epidemicznej ze specjalnymi ograniczeniami. Czerwona strefa będzie obowiązywać od 17 października.

W związku ze wzrostem liczby zakażeń na koronawirusa powiat głogowski zakwalifikowany został do czerwonej strefy. Od 17 października , od soboty obowiązują u nas inne obostrzenia.

– Głogów w czerwonej strefie. To oznacza nowe obostrzenia i ograniczenia. Im więcej spadnie liczba chorych, tym szybciej wrócimy do żółtej strefy – mówi Rafael Rokaszewicz Prezydent Głogowa.

W czerwonej strefie od 17 października obowiązują: ograniczenie liczby osób w placówkach handlowych do 5 osób na 1 kasę; od 19.10 – zakaz organizacji imprez okolicznościowych (wesela, konsolacje i inne);  podczas uroczystości religijnych nie więcej niż 1 osoba na 7m2; w zgromadzeniach publicznych może uczestniczyć max. 10 osób; w szkołach wyższych oraz ponadpodstawowych obowiązuje nauczanie w trybie zdalnym (z wyłączeniem zajęć praktycznych).

Oprócz tego w strefie czerwonej obowiązują takie same zasady bezpieczeństwa jak w strefie żółtej: lokale gastronomiczne mogę być otwarte w godz. 6:00 – 21:00. Zajęty może być co drugi stolik. Po godz. 21:00  wyłącznie możliwość zamówienia posiłków na wynos; ograniczenie liczba osób w transporcie publicznym – zajętych może być 50 proc. miejsc siedzących lub 30 proc. liczby wszystkich miejsc; wydarzenia sportowe bez udziału publiczności; w wydarzeniach kulturalnych max. 25 proc. miejsc zajętych przez publiczność; zawieszona działalność basenów, aquaparków i siłowni.