Rodziny z gminy Polkowice mogą zgłaszać chęć udziału w Rajdzie Niezapominajki. W tym roku piechurzy planują przejść sprzed polkowickiego Ratusza do Sobina. Po drodze na uczestników czekać będzie wiele atrakcji i zadań. Na zakończenie rajdu, około godziny 13.30, zaplanowano ognisko na terenie rekreacyjnym przy boisku w Sobinie. Uczestnicy będą mogli wrócić do Polkowic autobusem kursowym około godziny 14.

Rajd jest organizowany w ramach obchodów Święta Polskiej Niezapominajki – 15 maja. Święto ma na celu stałe przypominanie o ochronie środowiska i utrzymaniu różnorodności biologicznej Polski oraz zachowanie od zapomnienia ważnych chwil w życiu, osób, miejsc i sytuacji. Podczas przemarszu z Polkowic do Sobina na uczestników czekać będzie wiele ciekawych atrakcji.

– Podczas rajdu przewidzianych będzie około pięć przystanków edukacyjnych – mówi Małgorzata Kalus-Chiżyńska, dyrektorka wydziału ochrony środowiska i obszarów wiejskich w gminie Polkowice. – Zadania i spotkania dotyczyć będą przyrody polkowickiej, bioróżnorodności, historii kościoła w Sobinie, szlaku św. Jakuba, edukacji z zakresu ochrony powietrza, w tym badanie jakości powietrza pyłomierzem przenośnym, a także zajęć kulturalnych warsztatowych – „Żywe obrazy–dary lasu” – dodaje dyrektorka.

Zajęcia poprowadzą pracownicy Urzędu Gminy Polkowice, ks. proboszcz parafii w Sobinie, pracownicy Centrum Kultury w Polkowicach oraz przedstawiciele sołectwa Sobin.

Rajd zaplanowano na sobotę 15 maja od godziny 8.30. O tej godzinie sprzed polkowickiego ratusza wystartuje pierwsza grupa/rodzina. Przed ratuszem też będzie można odebrać pakiety startowe. Na zakończenie rajdu, około godziny 13.30, przewidziane ognisko na terenie rekreacyjnym przy boisku w Sobinie. Uczestnicy będą mogli wrócić do Polkowic autobusem kursowym około godziny 14.

– Ze względu na reżim sanitarny musieliśmy ograniczyć ilość osób do maksymalnej liczby dwunastu rodzin po maksymalnie od pięciu do ośmiu osób – mów dyrektor Małgorzata Kalus-Chiżyńska.

Zgłoszenia rodzin na pieszy rajd mogą być wyłącznie telefonicznie pod nr tel. 76 749 60 01, do dnia 12 maja, do godziny 12.