2 lipca w legnickim ZUS, pod numerem telefonu 76 876 43 80 od 10.00-12.00 dyżurują eksperci, którzy wyjaśniają jak złożyć wniosek o wypłatę wyprawki szkolnej 300+.

ZUS zaprasza do mobilnych punktów, które są organizowane na Poczcie Polskiej i KRUS, w których pracownicy ZUS zakładają profile na PUE ZUS i pomagają w wypełnieniu wniosku. Jutro, 2 lipca w legnickim ZUS, pod numerem telefonu 76 876 43 80 od 10.00-12.00 dyżurują eksperci, którzy wyjaśniają jak złożyć wniosek o wypłatę wyprawki. Osoby, które nie mają jeszcze swojego indywidualnego konta na PUE ZUS zapraszamy do naszych mobilnych punktów, w których można będzie założyć konto i od razu wypełnić i wysłać do ZUS wniosek o wypłatę 300+.

Najbliższe terminy dyżurów mobilnych punktów na terenie oddziaływania legnickiego oddziału ZUS: KRUS w Górze – piątek (2 lipca 2021 r.), Góra, Placówka Terenowa KRUS, ul. Wrocławska 54, godz. 9.00-12.00 i GOPS w Lubinie – czwartek (8 lipca 2021 r.), Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lubinie, ul. Księcia Ludwika I nr 3, godz. 8:00 – 13:00.

Wnioski można składać już od dzisiaj 1 lipca do 30 listopada, ale tylko drogą elektroniczną – za pomocą Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, za pośrednictwem portalu Emp@tia lub przez serwisy bankowości elektronicznej banków, które udostępnią taką możliwość.

– Gotowy jest już specjalny kreator dokumentów, który prowadzi „za rękę” każdą osobę składającą wniosek i pomoże uniknąć błędów– zapewnia Iwona Kowalska-Matis regionalny rzecznik prasowy ZUS na Dolnym Śląsku. – Gdy wniosek jest złożony poprawnie dostaje się automatyczną odpowiedź, że wniosek został przyjęty – dodaje rzeczniczka.

ZUS wypłaci pieniądze na konto bankowe wskazane we wniosku. Decyzje oraz zawiadomienia dotyczące wypłat 300+ będą przekazywane tylko w formie elektronicznej. Obecnie wsparcie z programu „Dobry Start” otrzymuje ok. 4,5 mln dzieci.. W ramach programu rodzice – bez względu na dochody – mogą otrzymać jednorazowo 300 zł na zakup podręczników, zeszytów, sprzętów potrzebnych uczniom oraz pozostałego wyposażenia niezbędnego dzieciom uczącym się w szkołach podstawowych, liceach, szkołach policealnych oraz innych placówkach edukacyjnych do ukończenia 20. roku życia lub 24 lat w przypadku osób z niepełnosprawnościami