W tym roku planuje się jeszcze przeprowadzenie prace modernizacyjnych na przepompowniach w m. Zabłocie, Słone, Dankowice oraz Bukwica. Druga przepompownia w m. Słone oraz przy oczyszczalni w Nielubi zostaną zmodernizowane w przyszłym roku wraz z budową odcinka sieci kanalizacyjnej odprowadzającego ścieki z Gminy Żukowice do oczyszczalni w Głogowie, dla którego opracowywana jest obecnie dokumentacja projektowa.

W marcu podpisana została trójstronna umowa na realizację największej inwestycji z zakresu gospodarki ściekowej na terenie gminy Żukowice w ostatnich latach, polegającej na przebudowie sieci kanalizacji sanitarnej w celu przekierowania ścieków z terenu Gminy Żukowice do oczyszczalni w Głogowie. Zmodernizowany zostanie także system oczyszczania ścieków.

– Prace rozpoczęły się we wrześniu w miejscowości Kamiona oraz Glinica i obejmują swoim zakresem: zastosowanie nowszych technologii tłoczenia ścieków, wymianę wyposażenia zbiorników oraz szafek zasilająco – sterowniczych. Ponadto na części przepompowni zostanie wymienione oświetlenie oraz elementy ogrodzenia – mówi Krzysztof Wołoszyn Wójt Gminy Żukowice. – W tym roku planuje się jeszcze przeprowadzenie prace modernizacyjnych na przepompowniach w m. Zabłocie, Słone, Dankowice oraz Bukwica. Druga przepompownia w m. Słone oraz przy oczyszczalni w Nielubi zostaną zmodernizowane w przyszłym roku wraz z budową odcinka sieci kanalizacyjnej odprowadzającego ścieki z Gminy Żukowice do oczyszczalni w Głogowie, dla którego opracowywana jest obecnie dokumentacja projektowa. Zakończenie całego zadania planowane jest na koniec 2022 r – dodaje wójt.

Wartość inwestycji to blisko 3 700 000 zł. Na realizację zadania Gmina Żukowice przeznaczy środki z własnego budżetu oraz pozyskane na ten cel z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w kwocie 1 900 000 zł. Współinwestorem jest spółka PWiK w Głogowie, która sfinansuje część zadania realizowaną na terenie gminy Głogów, jej koszt to 700 000 zł.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here