Gmina Kotla pozyskała ponad 51 tysięcy złotych w ramach programów „Opieka Wytchnieniowa” i „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej”.

la, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kotli w imieniu Gminy Kotla pozyskał ponad 51 tysięcy złotych na realizację programów „Opieka wytchnieniowa – edycja 2022” i „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej”

– Opieka wytchnieniowa ma za zadanie odciążenie członków rodzin lub opiekunów osób niepełnosprawnych poprzez wsparcie ich w codziennych obowiązkach lub zapewnienie czasowego zastępstwa- wyjaśnia Łukasz Horbatowski Wójt Gminy Kotla.

Natomiast dzięki asystentowi osobistemu osoba niepełnosprawna będzie mogła być w swoim mieszkaniu, w swoim domu i poprawi swoje funkcjonowanie w środowisku domowym. Program i wsparcie asystenta osobistego to nie tylko pomoc w czynnościach dnia codziennego, ale też towarzyszenie przy wizycie w urzędzie, u lekarza czy w wydarzeniach kulturalnych.

Programy  te finansowane są ze środków Funduszu Solidarnościowego, natomiast realizatorem projektu będzie Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kotli.