Policjanci Wydziału Prewencji zatrzymali trzech mieszkańców Głogowa, którzy podejrzani są o dokonanie rozboju na 15 – latkach. Podejrzani grożąc i używając siły fizycznej, doprowadzili jednego z chłopców do stanu bezbronności i zabrali mu plecak o łącznej wartości 350 złotych.

Trzech mężczyzn w wieku 33 i 36 lat podeszło do chłopców siedzących na ławce. Początkowo nic nie wskazywało aby mogło dojść do przestępstwa. W pewnym momencie bez żadnego powodu 15-latek został uderzony przez mężczyznę i przewrócony na ziemię.

– Sprawca wyrwał chłopcu plecak z zawartością przyborów szkolnych. Mężczyzna próbował również ukraść telefon komórkowy.  Sprawcy grozili chłopcom, po czym oddalili się z miejsca zdarzenia – mówi st.asp. Łukasz Szuwikowski Oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie.

Policjanci zostali powiadomieni o przestępstwie. Podczas sprawdzania okolicy zatrzymali dwóch mężczyzn odpowiadających rysopisowi podanemu przez poszkodowanych. Trzeci z mężczyzn wpadł podczas kradzieży m.in. alkoholu w sklepie.

Mężczyźni byli nietrzeźwi. Zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Usłyszeli już zarzuty dokonania rozboju.