Depresja to choroba wstydliwa. Z tego powodu wielu chorych nie zasięga porad specjalistów. Nie wychodząc z domu od 21 lutego do 27 lutego, w ramach akcji „ III tydzień walki z depresją” będzie można skorzystać z bezpłatnych konsultacji. Rozmowy ze specjalistą będą odbywać się stacjonarnie w Lubinie i w Głogowie, a także online.
Depresja poporodowa i depresja w kontekście wypalenia zawodowego, przezwyciężanie trudności życiowych, mobbing będą głównymi tematami poruszanymi w czasie akcji „III tydzień walki z depresją”. Specjaliści prowadzić będą wykłady tematyczne między innymi o mobbingu w pracy, o życiu w rodzinie, warsztaty tematyczne z zakresu: zdrowie psychiczne a praca zawodowa, warsztaty dla nauczycieli i pedagogów. Organizatorzy akcji zachęcają do udziału w bezpłatnych konsultacjach, na które należy się wcześniej umówić. Jak twierdzi Anna Migalska, Dyrektor Centrum Formacji Rodziny i psychoterapeuta- Choroba ta zbiera ogromne żniwo. Rozmowa i wsparcie specjalistów uratowało niejednej osobie życie, które swoje myśli kierowali ku samobójstwie. Wiele rodzin odzyskało swoich rodziców, dziadków i dzieci.
– Niezwykle ważne jest aby dotrzeć do osób, które potrzebują wsparcia, walczą z depresją i są w tym osamotnieni – mówi Rafael Rokaszewicz Prezydent Głogowa. – Depresja to choroba jak każda inna, nie należy się wstydzić trzeba korzystać ze wsparcia i pomocy. To nie jest przeziębienie, które przejdzie po kilku dniach. Jeżeli nie ma wsparcia, to trudno sobie z tą choroba poradzić. W ramach akcji będzie dużo działań. Zachęcam do udziału – dodaje prezydent.
W akcje włączył się także KGHM, największy pracodawca w LGOM-ie.
– Tydzień Walki z depresją oferuje i promuje możliwe formy pomocy
i wsparcia w sytuacjach pojawienia się niepokojących objawów także u pracowników grupy kapitałowej KGHM i ich rodzin – mówi Gabriela Jednorał z Departamentu Komunikacji KGHM.
Akcja „III tydzień walki z depresją”, realizowana jest przez Stowarzyszenie Centrum Formacji Rodziny z siedzibą w Lubinie, Głogowskie Stowarzyszenie Otwarte Drzwi w Partnerstwie z KGHM Polska Miedź. Patronat nad akcją objął Prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz.
W ramach akcji udział w konferencji jest bezpłatny. Szczegóły wydarzenia: na stronie www.kghm.com/depresja, www.cfrlubin.pl
REJESTRACJA:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfBT60mlIG7c7bSL62Ds6EqgeSlcY0IhMROPxuhLqlJC1fWCA/viewform?usp=sf_link
DARMOWE KONSULTACJE:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScgdN_njVG4jz-ODDIY3_-H6zkoej3VEBUC0AVSQy60loodog/viewform?usp=sf_link
ANKIETA:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSc5X0NF6Wz2VG3r766lPkEbyKn1lDq0-nUvQZifzwNgnVGWgQ/viewform?usp=sf_link
W ciągu całego życia na depresję choruje 15-18% populacji ogólnej. W POLSCE MÓWIMY O 1 MLN OSÓB W WIEKU PRODUKCYJNYM. Zaburzenia nastroju wśród zgłaszanych w 2020 r. dolegliwości stanowiły łącznie 3,5%, (w tym aż 3% stanowiła depresja), czyli mogą one dotyczyć blisko 1 miliona Polaków w wieku produkcyjnym. Dane te wzmaga dodatkowo pandemia, konieczność izolacji, trwające kwarantanny, wszystko to wpłynęło na zmniejszenie zasobów wsparcia społecznego, a poczucie pustki i osamotnienia przyczynia się do powstawania objawów depresji.