Modne są zadbane i zdrowe włosy, fryzury gładkie, warkocze bokserskie. Uczniowie 4TC przygotowali propozycje fryzur na nadchodzące święta.

Na kilka dni przed świętami w wielu domach rozpoczynają się przygotowania. Długie kolejki w sklepach bywają męczące, a później kilka godzin przy kuchenkach: pieczenie, smażenie. Na wigilijnych stołach nie zabraknie smakołyków. Zajęci przygotowywaniem wieczerzy wigilijnej zapominamy czasem o wizycie u fryzjera czy kosmetyczki. Uczniowie z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących z klasy 4TC pod kierunkiem nauczycielki Iwony Samołyk  proponują fryzury, które można wykonać w domu.

 

– W roku 2022/2023 modne są fryzury gładkie, luźne o prostych formach. Efektywnie wyglądają różnorodne warkocze i splecione paska włosów – odchodzi się już zupełnie od misternych koków, ma być świeżo i dynamicznie. Nie stosujemy “ton” lakieru włosy mają być zwiewne i lekkie – mówi Oliwia Pawlak.

– Na rodzinne uroczystości idealnie sprawdzą się lekkie fale np. podpięte z boku ozdobną spinką lub wsuwką , nie zakładamy wtedy strojnej biżuterii, już jedną mamy, we włosach – mówi Natalia Nowogońska.

– Natomiast jeśli zdecydujemy się na ciężką biżuterię nie umieszczajmy już nic we włosach, sprawdzą się wtedy proste wymodelowane włosy, pamiętajmy aby nie “przedobrzyć” – mówi Weronika Bilińska.

– Zawsze modne są zadbane i zdrowe włosy w prawdzie już ciężko może być z miejscem do fryzjera przed Świętami ale pamiętajmy nie tylko od święta aby regularnie podcinać końcówki.  A włosy odpowiednio pielęgnować – mówi Krystyna Górecka.

– Dla odważniejszych proponuję warkocze bokserskie w wersji glamour – dodatek biżuterii sprawdzi się też w Sylwestra, fryzura taka z powodzeniem przetrwa kilka dni – mówi Wiktoria Dębska.

Dla mężczyzn Wiktor Ossolinski proponuje klasyczne fryzury męskie.

 – Dłuższa góra i gładkie boki. Nie należy zapominać o zaroście. Kompleksowa pielęgnacja wraz z nauką stylizacji brody i wąsów to dziś standard w salonach barberskich. I nie ma co się obawiać panowie, nie jest to ani trochę trudne do praktykowania w domu samodzielnie – mówi Wiktor Ossoliński.