Głogowscy policjanci zatrzymali 32-latka podejrzanego o posiadanie znacznych ilości narkotyków. Mundurowi w trakcie przeszukania mieszkania zabezpieczyli narkotyki w postaci metamfetaminy i marihuany. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące 32-latek spędzi w areszcie.
Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Głogowie, zatrzymali 32 – letniego mieszkańca powiatu głogowskiego. Mężczyzna był podejrzewany o posiadanie substancji psychotropowych.
– W wyniku przeszukania zajmowanego przez głogowianina mieszkania, funkcjonariusze ujawnili woreczki strunowe wraz z zawartością w postaci krystalicznej substancji. Na domiar złego w toku prowadzonych czynności mundurowi zabezpieczyli metalową skrzynkę, w której znajdował się susz roślinny – mówi mł. asp. Natalia Szymańska oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie. – Przeprowadzone badanie potwierdziło, że zabezpieczone substancje to nic innego jak metamfetamina w ilości ponad 75 gramów oraz 37 gramów marihuany – dodaje oficer prasowy.
Zgodnie z obowiązująca procedurą ujawnione narkotyki zostały zabezpieczone przez mundurowych.
32-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie, a zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu zarzutów posiadania znacznych ilości nielegalnych substancji.
Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i wobec 32-latka zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.
Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą śledczy z głogowskiej komendy pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Głogowie.