Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Głogowie kontynuuje współpracę z ENGIE – światowym liderem transformacji energetycznej. Strefa relaksu firmy ENGIE, to kolejna inicjatywa na głogowskiej uczelni.

Przedstawiciele firmy odwiedzili uczelnię, by wspólnie z jej władzami oficjalnie otworzyć nową strefę relaksu, stworzoną specjalnie dla żaków. To kolejny efekt partnerstwa, które PANS w Głogowie i ENGIE rozwijają od ponad roku. Od momentu podpisania porozumienia o współpracy, ENGIE aktywnie uczestniczy w życiu uczelni, angażując się w jej inicjatywy.

 – Kiedy ponad rok temu podpisywaliśmy porozumienie o współpracy pomiędzy Państwową Akademią Nauk Stosowanych w Głogowie i światowym liderem transformacji energetycznej Grupą ENGIE w Polsce, to mówiliśmy o tym, że będzie ona miała wiele wymiarów. Przez ten rok byliśmy aktywni, podejmując różne działania. Przedstawiciele ENGIE Polska wzięli udział w konferencji z okazji Światowego Dnia Inżyniera. Zorganizowaliśmy także ENGIE DAY, czyli warsztaty dla studentów, podczas których mówiliśmy o tak kluczowych dziś zagadnieniach jak efektywność energetyczna, zielona energia czy gospodarka obiegu zamkniętego. Wzięliśmy także udział w świetnej imprezy organizowanej przez uczelnię dla mieszkańców Głogowa, czyli w Rajdzie Bibliotekarza. W ENGIE uważamy, że współpraca między biznesem a nauką jest kluczowa w osiąganiu zrównoważonego rozwoju. Jesteśmy aktywnym społecznie inwestorem na terenie, na którym działa uczelnia. Dlatego też chętnie włączyliśmy się w akcję powstawania stref relaksu, jaką organizuje szkoła. Dzisiaj oficjalnie oddajemy studentom miejsce, gdzie będą mogli odsapnąć po zajęciach lub dyskutować na ważne tematy, także pewnie na te związane z wyzwaniami, jakie nas wszystkich czekają w obszarze zmieniającego się „świata energetycznego – mówi Jędrzej Mieszkowski, Business Development Manager Renewables Gases Europe ENGIE. – Dzięki współpracy z uczelnią możemy pokazywać nasze międzynarodowe osiągnięcia i praktyki, ale także zachęcać do wspólnego budowania niskoemisyjnego świata wchodzących na rynek nowych specjalistów, jakich kształci tutaj PANS. Nasza inwestycja w głogowskiej strefie przemysłowej, czyli projekt SilVirCo również bardzo mocno wpisuje się w potrzebę produkcji niskoemisyjnej energii, a w tym konkretnym przypadku odnawialnego paliwa, jakim jest biom etan – dodaje Jędrzej Mieszkowski.

Strefa relaksu firmy ENGIE, to kolejna taka inicjatywa na uczelni – pierwszą stworzyła firma Brose Sitech, a w przyszłym tygodniu otwarta zostanie następna, przygotowana przez jedno z wiodących przedsiębiorstw regionu.

 – Zmieniamy naszą uczelnię, chcemy by była jak najbardziej przyjazna studentom, aby mogli w komfortowych warunkach spędzać tu czas. Cieszymy się, że mamy takiego partnera jak ENGIE, który wspiera nasze inicjatywy – mówi dr Jarosław Hermaszewski rektor PANS w Głogowie.

 – Dzięki partnerstwu z uczelnią ENGIE może dzielić się swoimi globalnymi osiągnięciami i promować zintegrowane podejście do zrównoważonego rozwoju. Ważnym krokiem w tym kierunku jest inwestycja firmy w strefie przemysłowej Głogowa – projekt SilVirCo, który koncentruje się na produkcji odnawialnego paliwa, jakim jest biometan. Mam nadzieję, że nowa strefa będzie dobrze służyć studentom. Władzom uczelni dziękujemy za wspólną realizację kolejnej inicjatywy –mówi  Jędrzej Mieszkowski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj