Do kilku miejscowości Gminy Wiejskiej Głogów w tym roku będzie można dojechać autobusem Komunikacji Miejskiej. Do Serbów będą dwa połączenia z rana i dwa po południu. Siatka połączeń do m. Bytnik, Zabornia i Borek, Przedmoście oraz Serby i Stare Serby jest jeszcze w fazie przygotowań.

W tym roku poszerzone będą połączenia komunikacji miejskiej o kilka miejscowości z terenu Gminy Wiejskiej Głogów. Jest to wynik rozmów prezydenta Głogowa Rafaela Rokaszewicza z wójtem Gminy Wiejskiej Głogów Bartłomiejem Zimnym.

– W ten sposób mieszkańcy miejscowości wokół Głogowa będą skomunikowani z naszym miastem. Od lat mamy sprawdzone takie połączenie z gminą Jerzmanowa, która jest świetnie skomunikowana pod kątem naszej komunikacji miejskiej -mówi Rafael Rokaszewicz, prezydent Głogowa.

Na sesji Rady Miejskiej będą przedstawione konkretne uchwały zezwalające na podpisanie porozumienia. Obecnie autobusy komunikacji miejskiej dojeżdżają tylko do Szczyglic.

– Mamy oczekiwania mieszkańców z kolejnych miejscowości Bytnik, Zabornia, Borek, Przedmoście oraz ze strony północnej: Serby i Stare Serby -mówi Bartłomiej Zimny, wójt Gminy Wiejskiej Głogów

Planuje się, że do Serbów będą dwa połączenia z rana i dwa po południu. Siatka połączeń z pozostałymi miejscowościami jest jeszcze w fazie przygotowań.

– Organizacyjnie i sprzętowo spółka jest do tego zadania bardzo dobrze przygotowana. Dysponujemy jednym z najnowszych taborów autobusowych w Polsce – mówi Piotr Miselis, prezes Komunikacji Miejskiej.

Jest duża szansa że połączenie Głogowa z Serbami nastąpi do września. Będzie to ułatwienie dla młodzieży, która pobiera naukę w głogowskich szkołach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj