Kontakty będą negocjowane. Celem zarządu jest rozwój szpitala.
Zarząd głogowskiego szpitala od początku swojego funkcjonowania nie ukrywał, iż jego celem jest rozwój placówki, nie tylko jej utrzymanie. Założono między innymi systematyczne zwiększanie zakresu świadczonych usług medycznych, wprowadzenie usług kompleksowych, które wzajemnie będą się uzupełniały. Działania takie mają między innymi wpłynąć na atrakcyjność placówki i zwiększyć szansę na lepsze kontrakty. Podpisane w roku ubiegłym umowy z NFZ zgodni z przepisami opracowane zostały na podstawie wskaźników z 2015 roku.
– Miniony rok dla głogowskiego szpitala był dobrym rokiem. Podnieśliśmy znacząco poziom świadczeń medycznych, wykonując w tym względzie sporo nadwykonań. W 2018 roku usługi medyczne będą w większości rozliczane w systemie ryczałtowym, który niestety dla nas, jest wartościowo wyszacowany w oparciu o wykonania 2015 r.– mówi Marek Bestrzyński, wiceprezes zarządu głogowskiego szpitala. – Nasze potrzeby i możliwości są o znacznie większe niż wynika to z kontraktu. Na szczęście w ustawie zawarte są mechanizmy pozwalające szpitalom na zwiększanie w przyszłości kontraktów. Ich użycie nie jest proste i obarczone jest ograniczeniami, ale na pewno w Nowym Roku będziemy podejmowali działania zmierzające do podniesienia poziomu finansowania szpitala.
Placówka w ostatnich miesiącach bardzo się zmodernizowała. Pozyskano środki na nowy sprzęt, zakupiono już nowoczesną aparaturę, uruchomiono oddział intensywnej terapii na II piętrze budynku SOR. Jednak ogólnopolskie problemy z brakiem lekarzy nie ominęły także głogowskiej placówki.
– Lekarzy jest za mało w całym kraju i problem ten dotyka również Głogowski Szpital Powiatowy. Zatrudniamy dziewięciu lekarzy rezydentów i z chęcią przyjęlibyśmy ich więcej. Zarządowi i kadrze medycznej zależy na rozwoju głogowskiej placówki i zapewnieniu wysokiej jakości usług medycznych. W Nowym Roku będziemy czynić starania w celu dalszego rozszerzania zakresu działalności – mówi Marek Bestrzyński.