Większością głosów radni na ostatniej sesji przyjęli Kadencyjny Program Gospodarczy na lata 2018-2023. W dokumencie znalazły się zadania i inwestycje związane z rozwojem miasta.
Najważniejszym celem Kadencyjnego Programu Gospodarczego na lata 2018 – 2023 jest dążenie do stałej poprawy warunków życia mieszkańców oraz racjonalnego kształtowania rozwoju miasta we wszelkich dziedzinach. Plan podzielony został na kilka działów. Inwestycje drogowe i transport to 42 zadania między innymi budowa dróg, ulic, parkingów, ścieżek rowerowych, estakady wzdłuż zamku, przywrócenie połączeń Głogów-Leszno oraz podjęcie działań zmierzających do powstania i ewentualne współfinansowanie obwodnicy Głogowa wraz z drugą przeprawą mostową na Odrze.
Infrastruktura społeczna to między innymi: budowa placów zabaw dla dzieci niepełnosprawnych na każdym osiedlu, Budowa Centrum Rekreacji i Sportu Górków, budowa wodnego placu zabaw w obiektach basenowych Chrobrego Głogów. Stworzenie terenów rekreacyjnych nad Odrą, m.in. dawny plac festynowy. Budowa ścieżki rowerowej Głogów – Kulów. Dokończenie budowy Bulwaru Nadodrzańskiego. Rozwijanie marin, budowa przy szkole muzycznej interaktywnego placu zabaw dla dzieci i seniorów oraz osób z niepełnosprawnościami. Rewitalizacja Parku Sapera – II etap.
Budownictwo mieszkaniowe to miedzy innymi: kontynuacja zagospodarowania terenów pokoszarowych, adaptacja budynku koszarowego na mieszkania komunalne i socjalne, przygotowanie nowych terenów pod budownictwo.
Infrastruktura komunalna: modernizacja i budowa energooszczędnego oświetlenia na terenie miasta, modernizacja układów sterowania oświetleniem, remont kuchni w Szkole Podstawowej nr 14, budowa hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 11, remont i wyposażenie kuchni w Szkole Podstawowej nr 12, budowa nowego przedszkola nr 7., tworzenie nowych miejsc w przedszkolach i żłobkach, wdrożenie programu antysmogowego (dopłaty do wymiany starych pieców).
Zabytki: dokończenie odbudowy teatru. Zagospodarowanie Rynku w małą architekturę po zakończeniu odbudowy teatru, wyposażenie sukiennic w multimedia obrazujące historię Głogowa, wspieranie odbudowy zabytków, kontynuacja zagospodarowania fosy, remont amfiteatru przy zamku, iluminacja zamku od strony Odry.
Oświata: wdrożenie projektu ,,Głogowska szkoła w XXI wieku”. Nauka programowania, grafiki, robotyki, zajęcia językowe, dofinansowania do szkoleń i nowoczesnych kursów dla nauczycieli, darmowa komunikacja miejska dla dzieci i młodzieży uczącej się.
Zdrowie: rozwój szpitala miejsko – powiatowego. Objęcie co najmniej 50% udziałów w GSP Sp. z o.o. Realizacja programu „nowoczesny szpital” m.in., wdrożenie programów prozdrowotnych dla mieszkańców narażonych na oddziaływanie arsenu i przemysłu, wdrożenie programów dla seniorów i stowarzyszeń zrzeszających osoby niepełnosprawne. wdrożenie profilaktyki stomatologicznej dla dzieci i młodzieży, rozwój usług specjalistycznych skierowanych dla osób chorych, seniorów i niepełnosprawnych. Stworzenie Głogowskiego Portalu Zdrowia (elektroniczna informacja dla pacjentów na temat programów zdrowotnych i profilaktycznych dla mieszkańców Głogowa).
Wsparcie społeczne: Budowa Miejskiego Centrum Integracji – miejsca dla seniorów, osób niepełnosprawnych oraz stowarzyszeń i wolontariuszy. Wdrożenie programu sportowego dla dzieci niepełnosprawnych. Stworzenie Funduszu dla Rodzinnych Ogródków Działkowych.
Gospodarka: Wspieranie Powiatowego Urzędu Pracy w stosowaniu narzędzi zmierzających do likwidacji bezrobocia i zdynamizowania lokalnego rynku pracy. Wsparcie biznesu poprzez budowę miejsc parkingowych i dróg dojazdowych przy działających firmach – Sitech, ASP Polska, Alfa i Omega, NTI. Uzbrojenie 70 ha Miejskiej Strefy Inwestycyjnej pod kolejne inwestycje oraz współpraca z MGMIŻŚ w celu lokalizacji centrum logistycznego – portu
Inne: wsparcie policji, straży pożarnej, pogotowia.
Uwagi do Kadencyjnego Programu Gospodarczego zgłosili radni PiS. Andrzej Koliński zaproponował, aby do programu dodany został punkt związany z likwidacją wysypiska substancji szkodliwych przy ul. Południowej w Głogowie. Za wnioskiem opowiedział się także Mariusz Kędziora i Antoni Krechowiec. Prezydent Miasta Rafael Rokaszewicz odpowiadając na uwagę radnego powiedział – Likwidacja nielegalnego składowiska przy ul. Południowej jest zadaniem bieżącym. W planie kadencyjnym znalazły się zadania i inwestycje związane z rozwojem miasta.
Przypomniał też, że radni na likwidację składowiska zarezerwowali w budżecie 2 mln 600 tys. zł, czyli 20% ogólnej wartości zadania.
– Dążymy to tego, aby składowisko jak najszybciej zniknęło z terenu miasta – powiedział Rafael Rokaszewicz, Prezydent Głogowa.- Na jego likwidację staramy się pozyskać środki zewnętrzne między innymi z budżetu pastwa.
Wniosek radnego A. Kolińskiego dot. wpisania likwidacji wysypiska do Kadencyjnego Programu Gospodarczego nie został przyjęty przez radnych. 12. radnych zagłosowało przeciw, 8. było za przyjęciem, a 1. osoba wstrzymała się od głosu.
Kadencyjny Program Gospodarczy dla miasta Głogowa na lata 2018-2023zostal przyjęty większością głosów.