Nowi lekarze zasilają szeregi polkowickiej przychodni. Nowe twarze pojawiały się już w stomatologii, neurologii i poradni ogólnej. Zarząd PCUZ zapewnia, że to jeszcze nie koniec.
Dwoje nowych lekarzy będzie leczyć mieszkańców Polkowic. Od czerwca lek. Tamara Niedźwiedzka, neurolog zajmuje się pełną diagnostyką neurologiczną , zarówno ośrodkowego jak i obwodowego układu nerwowego. Lek. Michał Ziółkowski, lekarz ogólny otoczył opieką już pierwszych pacjentów Lek. Ziółkowski chce się skupić szczególnie na pacjentach, którzy cierpią na powikłania po chorobie COVID-19.
Lek. Tamara Niedźwiedzka, neurolog
Absolwentka Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej im. Piastów Śląskich we Wrocławiu , specjalista neurolog. Stypendystka programu Erasmus/Socrates we Włoszech. Staż podyplomowy odbyła w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu, szkolenie specjalizacyjne z zakresu neurologii odbyła w Klinicznym Oddziale Neurologii z Pododdziałem Leczenia Udarów Mózgu 4.Wojskowego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu, w którym po złożeniu egzaminu specjalizacyjnego kontynuowała pracę jako starszy asystent do lutego 2020 oraz była czynnie zaangażowana w Program Lekowy Stwardnienia Rozsianego. Konsultant w zakresie neurologii w Dolnośląskim Centrum Onkologii we Wrocławiu, pracuje także w Poradni Neurologicznej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu. Jest także członkinią Polskiego Towarzystwa Neurologicznego. Zajmuje się pełną diagnostyką neurologiczną , zarówno ośrodkowego jak i obwodowego układu nerwowego. Lek. Niedźwiecka będzie przyjmować pacjentów od czerwca.
Lek. Michał Ziółkowski, lekarz ogólny
Jest absolwentem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Do tej pory swoją wiedzę i doświadczenie medyczne zdobywał w Szpitalu Klinicznym im. Jana Mikulicza Radockiego we Wrocławiu. W Polkowickim Centrum Usług Zdrowotnych jest lekarzem ogólnym, gdzie otoczył opieką już pierwszych pacjentów. Lek. Ziółkowski chce się skupić szczególnie na pacjentach, którzy cierpią na powikłania po chorobie COVID-19. Specjalnie z myślą o tych pacjentach, finalizuje specjalny program dedykowany polkowiczanom.