Firma zainwestuje w Głogowie co najmniej 24 mln złotych i zatrudni kilkudziesięciu pracowników. Spółka ARRA GROUP – lider w transporcie farmaceutycznym i chłodniczym – otrzymała zezwolenie na prowadzenie działalności w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej (LSSE).

Prezes LSSE Witold Lech Idczak oraz Wiceprezes Krzysztof Sadowski podczas konferencji prasowej w Legnicy uroczyście wręczyli Prezesowi Zarządu ARRA GROUP Arturowi Ratajczakowi zezwolenie na prowadzenie działalności – To jest początek naszej wspólnej drogi. Cieszę się, że to właśnie w Głogowie, mieście gdzie firma działa i rozwija się od lat, że możemy skorzystać z możliwości jakie daje Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna – mówił podczas konferencji prasowej Artur Ratajczak. – Chcemy, żeby Głogów czerpał jak największe korzyści z nowych inwestycji, powstawały nowe miejsca pracy, nowe technologie, dlatego bardzo się cieszę, że możemy wręczyć kolejne zezwolenie na działalność w głogowskiej podstrefie – podkreślił Prezes Idczak.
ARRA GROUP od 12 lat zajmuje się wyspecjalizowanym transportem leków na terenie całej Europy. Jako pierwsza firma transportowa w Polsce otrzymała prestiżowy certyfikat EU GDP wydany przez szwajcarską firmę SGS – jest to dokument stwierdzający stosowanie najlepszych praktyk dystrybucyjnych dla firm sektora farmaceutycznego.
Na nową inwestycję ARRA GROUP przeznaczy około 24 mln złotych. Na terenie podstrefy w Głogowie zamierza wybudować nowoczesne magazyny służące do przechowywania produktów farmaceutycznych. Inwestycja pozwoli w pełni zabezpieczyć temperaturę przechowywania leków przez cały proces dystrybucji. – Przede wszystkim bardzo nas cieszy, że mamy do czynienie z polskimi przedsiębiorcą, który wprowadza innowacyjne rozwiązania i generuje nowe miejsca pracy – zauważa Witold Lech Idczak Prezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej
ARRA zatrudnia obecnie niemal 100 pracowników, po zakończeniu inwestycji firma stworzy kilkadziesiąt kolejnych miejsc pracy. – Od początku istnienia firmy stawiamy na profesjonalistów i znakomitą atmosferę pracy. Zatrudniamy najlepszych specjalistów z branży oraz ludzi którzy uwielbiają to co robią – podkreśla z kolei Artur Ratajczak, Prezes ARRA GROUP.
Jak poinformował wiceprezes LSSE Krzysztof Sadowski Strefa rozpoczęła działania zmierzające do rozszerzenia właśnie tej podstrefy, by zwiększyć obszar, a co za tymi idzie atrakcyjność terenów inwestycyjnych. – Decyzję o tym czy akurat w tym miejscu przedsiębiorcy będą lokować swoją działalność podejmują oni sami. My natomiast robimy wszystko, żeby tak właśnie się działo – zapewnia Krzysztof Sadowski.
Wiceprezes LSSE jest zdania, że przewagą Głogowa są ludzie chętni do pracy, młodzież – kształcąca się na uczelniach w kierunkach technicznych, a to właśnie młoda, wykształcona kadra daje przewagę i zwiększa konkurencyjność.

Fot. LSSE