OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Budynek przychodni przy ul. Sikorskiego wymaga remontu. Niepełnosprawnym potrzebna jest winda. Radni zastanawiają się, czy dać pieniądze.

Osoby  starsze i niepełnosprawne mają problem z dotarciem do lekarza w przychodni przy ul. Sikorskiego. Do budynku prowadzą schody, jest podjazd dla wózków, jednak aby dotrzeć do gabinetu lekarskiego trzeba pokonać kilkanaście a czasem nawet kilkadziesiąt schodów. Radni miejscy zastanawiają się nad  przeprowadzeniem termomodernizacji budynku, zamontowaniem zewnętrznej windy oraz dostosowaniem pomieszczeń dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Pojawiła się też sugestia, aby  podczas remontu dachu nadbudować ostatnie piętro i przystosować go na potrzeby rehabilitacji, a obecne zadaszenie budynku zastąpić dachem dwuspadowym. 

– Od kilku lat zabiegałem o remont budynku. W odpowiedziach na  moje interpelacje, zapewniano mnie, że zmiany będą , ale trzeba poczekać na termomodernizację – mówi Zbigniew Sienkiewicz, Radny Rady Miasta Głogowa. –Uważam, że zadanie to w całości powinno zostać wpisane do budżetu Gminy Miejskiej na realizację w 2017 rok. Starzejemy się, ulegamy wypadkom. Rehabilitacja jest jedną z najważniejszych potrzeb osób starszych.  My , radni musimy dbać o wszystkich mieszkańców miasta.  

Radni miejscy podczas posiedzenia komisji budżetowej bardzo emocjonalnie podchodzili do niektórych zadań. Dokładnie analizowali  każdą inwestycję, która powinna znaleźć się w budżecie na 2017 rok.  Zadania wpisywano do projektu i wykreślano. W przypadku remontu budynku przy ulicy Sikorskiego radni mieli podobne zdanie.   

– Winda w przychodni jest potrzebna, termomodernizacja również  – mówi Leszek Drankiewicz, Przewodniczący Komisji Budżetowej Rady Miasta Głogowa. – Uważam jednak, że na nadbudówkę szkoda pieniędzy. Gmina poniesie koszty i nie ma gwarancji na zwiększenie dochodów.  Poradnia rehabilitacyjna na świadczenie usług powinna mieć podpisaną umowę z NFZ. Nie ma gwarancji,  że Fundusz podpisze taką umowę. Jestem za wpisaniem inwestycji  do budżetu na 2017 rok jednak z pominięciem nadbudówki i dachu dwuspadowego. 

Zdjęcie: ANJA