OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Nowy samochód dla urzędników powiatu.  Stare auta Toyota i Peugeot są wysłużone. Urzędnicy chcą kupić hybrydową terenówkę.

Starostwo Powiatowe w Głogowie do swojej dyspozycji ma dwa samochody Toyote i Peugeota. Oba pojazdy mają już ponad 15 lat i są wysłużone. Radni wyrazili zgodę na zarezerwowanie w budżecie starostwa 150 tys. zł na zakup nowego auta – samochodu terenowego.

– Terenówka jest bardzo dobrym środkiem transportu nie tylko po bezdrożach. Prowadzimy wiele prac budowlanych.  Dojazd samochodem osobowym do celu jest utrudniony,  a bywa też niemożliwy ze względu na błoto czy też zwały ziemi – mówi Jeremi Hołownia, Członek Zarządu Powiatu Głogowskiego. – Zastanawiamy się nad kupnem samochodu ekologicznego. Układ hybrydowy ma wiele  zalet.  Auto mniej zużywa paliwa i emisja szkodliwych spalin też jest mniejsza.  

Samochody, które obecnie posiada starostwo do swojej dyspozycji były już wielokrotnie naprawiane. Na liczniku mają kilkaset kilometrów.  Auta nie są ekologiczne ani ekonomiczne. Władza powiatu zastanawia się nad zakupem samochodu ekologicznego- hybrydy.  Jeszcze nie wiadomo, jaki los czeka wysłużoną Toyotę i Peugeota.

Zdjęcie: ANJA