Dwa samorządy gmina i powiat złożą się na nowy chodnik w Grochowicach. Mieszkańcy osiągnęli swój cel.

Ponad 100 tysięcy złotych wyniesie inwestycja na terenie Grochowic  zaplanowana przez Powiat Głogowski i Gminę Kotla. Latem podczas wizji lokalnej ustalono z projektantem zakres prac. W związku z tym, iż w Grochowicach chodnika nie było powstanie on od podstaw.  Przygotowane zostaną  zjazdy a teren wzdłuż dywanika będzie zagospodarowany. Aby było nie tylko bezpiecznie dla pieszych ale i cieszyło oko. O wybudowanie ciągu pieszego zabiegali mieszkańcy.  Przy poparciu i dużym zaangażowaniu Jana Baranieckiego, Radnego Rady Powiatu Głogowskiego udało się osiągnąć cel.

– Na zebraniach wiejskich i radach gmin mieszkańcy wnioskowali o chodnik – mówi Jan Baraniecki. – Latem na Stachuriadę a jesienią na grzyby do pobliskich lasów przyjeżdża dużo ludzi. Jezdnia nie jest szeroka a chodnika nie było. Ruch pieszych odbywał się po jezdni. Nie było to bezpieczne.

Starostwo Powiatowe w Głogowie ma już zarezerwowane na ten cel pieniądze w budżecie.  Po wyłonieniu wykonawcy w drodze przetargu będzie można przystąpić do prac.

– Zarezerwowaliśmy środki w naszym budżecie ponieważ uważamy, że inwestycja ta jest potrzebna ponieważ wpłynie na  poprawę bezpieczeństwa pieszych– mówi Jeremi Hołownia, Członek Zarządu Powiatu Głogowskiego.

Zdjęcie: Jan Baraniecki