OLYMPUS DIGITAL CAMERA

XIV Noworoczny Marszobieg pod patronatem Prezydenta Miasta Głogowa. Maszerujemy dla Karoliny, która cierpi na zanik nerwów wzrokowych.

Pierwszego stycznia o godz. 14 na głogowskiej Starówce odbędzie się XIV Noworoczny Marszobieg NIE JESTEŚ SAM.  Organizatorem jest Jerzy Górski z Centrum Sportowego Głogowski Triatlon. Impreza organizowana jest pod patronatem Prezydenta Miasta Głogowa. Uczestnicy marszobiegu tradycyjnie przemaszerują kilometr ulicami Starego Miasta wokół Ratusza.  Po biegu odbędzie się losowanie nagród między innymi koszulek, smyczy, toreb na zakupy i sztabki złota.

– Zachęcam do udziału w Noworocznym  Marszobiegu  – mówi Jerzy Górski. –  Powitajmy Nowy Rok razem. Pomóżmy Karolinie i  rodzinom najuboższym.

Karolina ma 13 lat, cierpi na obustronny zanik nerwów wzrokowych. Jedyną terapią skuteczną w takich przypadkach jest przeszczep komórek macierzystych. Zabieg taki przeprowadzić mogą lekarze w Bangkoku.

W ubiegłym roku  podczas imprezy zebrano kilka ton żywności, którą przekazano dla potrzebujących. Organizator ma nadzieję, że i w tym roku głogowianie chętnie wezmą udział w marszobiegu.  Oprócz zbiórki pieniędzy dla Karoliny tradycyjnie już przyjmowana będzie także żywność z przeznaczeniem dla najuboższych rodzin.  Biuro zawodów czynne będzie od godziny 11.30.

 

Zdjęcie: ANJA