OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Wzdłuż ulic Legnicka, Obrońców Pokoju i aleja Wolności będą nowe nasadzenia. Urzędnicy starają się o dofinansowanie zadania.

Na ostatniej sesji radni miejscy podjęli uchwałę w sprawie przystąpienia Gminy Miejskiej Głogów do konkursu „Poprawa jakości środowiska miejskiego”.  Jeżeli wniosek zostanie pozytywnie rozpatrzony gmina może uzyskać środki na rozwój terenów zielonych. W ramach  konkursu możliwa jest refundacja 85% kosztów projektów  ukierunkowanych m.in. na działania związane  z rozwojem terenów zieleni przyczyniających się do promowania miejskich systemów regeneracji i wymiany powietrza, tworzenia i odnowienia zieleni przyulicznej, odnawiania zieleni zanikającej i zdegradowanej oraz rewaloryzacji terenów zieleni obejmującą wymianę roślinności na bardziej odporną na istniejące warunki. W Głogowie powstaje dużo terenów zielonych, a przy ulicy Piłsudskiego będzie  wygłuszający ekran zielony. Przy drodze nasadzonych zostanie kilkanaście tysięcy drzew i krzewów.

– Planujemy zagospodarować tereny zielone wzdłuż ulic Legnickiej i Obrońców Pokoju oraz alei Wolności w pasie dzielącym jezdnię  – mówi Rafael Rokaszewicz, Prezydent Miasta Głogowa.

Zdjęcia: ANJA

 

 

5 KOMENTARZE

  1. Ale wczesnej wpisując sie w nowa politykę ekologiczna min. Szyszki wytniemy wszystkie stare drzewa w Głogowie , a co nam będą śmiecić liśćmi .

  2. Obłuda i mydlenie oczu, bo plan jest aby najpierw wyciąć w pień wszystkie szlachetne drzewa z Al Wolnosc i posadzić młode drzewa z ktorych nikly promil dozyje wieku doroslosci bioroc pod uwage zanieczyszczenie w naszym miescie ;-( Za naszego zycia jedyny zielony Głogow to bedzie park w srodku ronda ;-( To strasznie smutne ze media Glogowskie wpisuja sie w ta propagande wladz miejskich oszukujaca ciemny lud naszego miasta ;-(

  3. Zgadzam się z opinią powyżej. Czysta hipokryzja. Tyle gadania o zieleni w mieście a stare, piękne drzewa przy Al. Wolności pod topór pójdą! Drzewo rośnie bardzo powoli! Swoją drogą, Władze mają teraz pole do popisu, ponieważ Pan Szyszko pozwala na totalną degradację środowiska. A może własnie nasze Władze głogowskie powinny od polityki Ministra Szyszki odejść a nie grać w jego nutę?

  4. W ramach projektu niech postaraja sie o opłacenie zmian projektu rewitalizacji Al Wolnosci w ten sposob zeby uratowac piekne szlachetne drzewa ktore tam rosną . Wtedy faktycznie uwierze że chodzi im o coś więcej niz propagande i mydlenie oczu oburzonym obwyatelom tego miasta

  5. Znowu będzie wszystko pięknie jak na pl. Saperów. Tyle pięknych starych drzew zostało wyciętych, po to żeby można było zrobić nowe nasadzenia. Fakt, może niektóre wymagały wycięcia, ale większości wystarczyłaby dobra pielęgnacja i konserwacja. Z uroczego zakątka w środku miasta została pustynia, którą wszyscy omijają szerokim łukiem. Już niedługo zamiast wierzb, akcji, lip i różnorodnej flory będziemy mieli tylko klony na przemian z platanami.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.