OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Stan techniczny drugiego mostu na Odrze się pogarsza. Od kilku lat generalna dyrekcja przygotowuje się do naprawy, tej ważnej dla Głogowa przeprawy. 

Nowa dokumentacja remontu mostu jest już opracowywana. Nie znane są jeszcze koszty. Pierwszy projekt zakładał całkowite wyłączenie mostu z ruchu kołowego. Przejazd przez rzekę miał odbywać się z uwzględnieniem posesji jednego z mieszkańców Głogowa. W związku z tym, iż strony nie doszły do porozumienia generalna dyrekcja  musiała zmienić koncepcję remontu. W przygotowaniu jest plan, który uwzględnia  naprawę obiektu bez wyłączenia z ruchu, czyli bez dodatkowej przeprawy przez rzekę. 

– Zakłada się, iż remont na moście prowadzony będzie w nocy, np od 22 do 5 rano,  w porze najmniejszego ruchu kołowego – mówi Dariusz Zajączkowski, Kierownik Rejonu w Głogowie, Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. –  Przez cały tydzień samochody będą mogły poruszać się po jezdni.  Być może trzeba będzie wprowadzić ruch wahadłowy. 

Robotnicy będą pracować nie tylko w nocy. W dzień, gdy na moście odbywać się będzie ruch kołowy, oni pod obiektem prowadzić będą naprawę.  Budowlańcy twierdzą, że naprawa obiektu może potrwać około 3 miesięcy, jeżeli nie pojawią się nieprzewidziane okoliczności. O remoncie drugiego mostu na Odrze  mówi się od wielu lat. Stan techniczny tej ważnej dla Głogowa przeprawy z roku na rok się pogarsza. Budowlańcy twierdzą, że  budowla  nie stanowi zagrożenia dla poruszających się po niej, ale wymaga remontu.  

Zdjęcia: ANJA