.Nowoczesna zabiega o dofinansowanie In Vitro. W Głogowie 19 par złożyło deklarację przystąpienia do programu.  Inicjatorzy spodziewali się większego zainteresowania.   

Urząd Miejski w Głogowie, na wniosek Komisji Ekologii, Zdrowia, Sportu i Turystyki Rady Miejskiej, prowadził konsultacje społeczne związane z dofinansowaniem przez gminę miejską zabiegu In Vitro. Deklarację o przystąpieniu do programu złożyło 19 par. Wydział Edukacji i Spraw Społecznych wysłał, przygotowany przez wnioskodawcę .Nowoczesna, projekt programu do oceny do Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji. Ocena zostanie dostarczona do radnych z Komisji Ekologii, Zdrowia, Sportu i Turystyki Rady Miejskiej w Głogowie.

-Zapotrzebowanie na wsparcie nie jest tak duże, jak spodziewali się inicjatorzy. W budżecie nie trzeba rezerwować dużej kwoty, jak wstępnie zakładano –  mówi Paweł Chruszcz,  Radny Rady Miasta Głogowa. – Na posiedzeniu komisji będziemy dyskutować, co dalej. Nie możemy podejmować pochopnie decyzji, ponieważ jest to bardzo delikatny i dla wielu par ważny temat. Musimy jednak poruszać się w naszych, miejskich realiach, podjąć decyzję i wziąć za nią odpowiedzialność.  

Radni zastanawiają się także, czy dofinansowanie do programu powinno być zadaniem gminy. Czy gmina przy swoim budżecie powinna raczej skupić się na innych zadaniach dotyczących ochrony zdrowia w naszym mieście. Mają dylemat, chociaż wszyscy uważają, że parom trzeba pomagać.