OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pierwszy etap prac rozpoczęty zostanie w tym roku. Wiosną na plac nad Odrą wejdą archeolodzy. 

O Bulwarze nad Odrą mówi się w Głogowie od kilkunastu lat. Jest szansa na to, iż w tym roku rozpocznie się zagospodarowywanie terenu nad rzeką. Ze względu na duży front robót, prace podzielone zostały na etapy. W tym roku ruszy pierwszy etap zagospodarowania terenu nadodrzańskiego.  W marcu, po ociepleniu, rozmrożeniu ziemi na plac wejdą archeolodzy. Przekopią teren zobaczą,  co się ukrywa pod ziemią.

– Bulwar nad Odrą będzie miejscem rekreacji dla mieszkańców naszego miasta ale też atrakcją turystyczną  – mówi Rafael Rokaszewicz, Prezydent Miasta Głogowa. – Powstaną alejki, deptak, będzie dużo zieleni. 

Urzędnicy kompletują dokumenty, gdy będzie pozwolenie  na budowę, wdrożona zostanie procedura przetargowa.  Po wyłonieniu wykonawcy, prace się rozpoczną. Projekt bulwaru  wyłoniono w ramach konkursu. Autorzy zaproponowali różne rozwiązania. Uwzględniano między innymi szeroki ciąg spacerowy, dogodne dojścia do rzeki, miejsca do rekreacji i  wypoczynku ale i też na imprezy o charakterze miejskim. Założono, że bulwar będzie dla spacerowiczów i rowerzystów. Zagospodarowanie terenu nad Odrą uwieńczone zostanie wybudowaniem bulwaru.  Powstała już Marina, którą planuje się rozbudować na teren po drugiej stronie ulicy, nad Odrę zawija statek. Dzięki inwestycjom nad Odra zarówno z jednej jak i drugiej sttrony rzeki,  miasto zyska turystycznie.

Zdjęcia: ANJA