OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Osiemset tysięcy złotych zarezerwowano w miejskim budżecie na remont ulicy Moniuszki. W I kwartale rozstrzygnięty zostanie konkurs.

Gmina Miejska w Głogowie przygotowuje się do remontu kolejnej ulicy. Urzędnicy przystępują do procedur związanych z ogłoszeniem konkursu ofert, podczas którego wyłoniony zostanie wykonawca robót.  Planuje się, iż rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w I kwartale br. W budżecie Gmina Miejska w Głogowie na wykonanie zadania zarezerwowała 800 tys. zł.

W ramach remontu wykonany zostanie remont nawierzchni jezdni, remont chodników, budowa zatoki postojowej na wysokości budynków wielorodzinnych w miejscu istniejącego chodnika  wraz z  przeniesieniem  chodnika za projektowane zatoki z przeznaczeniem na ciąg pieszo rowerowy.
– To wspaniała wiadomość – mówi Walenty Kotkowski, emeryt. – Często z wnuczkiem bywamy w parku.  Gdy pogoda dopisuje dojeżdżamy na rowerach. Nie ma ścieżki rowerowej, jeździmy po chodniku, który miejscami jest nierówny. Ciąg pieszo rowerowy pomoże bezpiecznie dotrzeć do parku. 

W tym roku zaplanowano bardzo dużo zadań inwestycyjnych. Wnioskowali o nie Prezydent Miasta Głogowa, Radni Miejscy a także obywatele naszego miasta w ramach Budżetu Obywatelskiego.  Na ich realizację zarezerwowano w budżecie około 55 mln zł.

Zdjęcia: ANJA