5 marca  ulicami Głogowa przejdzie Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych.  Na zakończenie uroczystości, które odbędą się w muzeum wyświetlony zostanie film o „Zaporze”.

Organizatorem Marszu jest Stowarzyszenie Patriotyczny Głogów. Uroczystości ku czci Żołnierzy Wyklętych rozpoczną się o godz. 12.30 mszą  świętą w kościele Miłosierdzia Bożego na osiedlu Piastów Śląskich.  Mszę celebrować będzie Bp Tadeusz Lityński. Po mszy zebrani przejdą ulicami Głogowa pod Pomnik Podziemia Niepodległościowego przy Fosie Miejskiej, gdzie odbędzie się apel poległych i złożone zostaną kwiaty.

– O godz. 16 w głogowskim muzeum odbędzie się koncert przygotowany  przez uczniów Gimnazjum w Radwanicach – mówi Marcin Marciszak, Stowarzyszenie Patriotyczny Głogów.- Po koncercie odbędzie się  projekcja filmu o żołnierzu ps. “Zapora”. 

Oficer Hieronim  Dekutowski ps. Zapora,  żołnierz  Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie. Cichociemny, kawaler orderu Virtuti Militari  zginął 7 marca 1949. Szczątki odnaleziono latem 2012 roku  na Powązkach w Warszawie.

Zdjęcia: ANJA