Budynek przychodni przy ul. Sikorskiego zostanie przystosowany pod potrzeby niepełnosprawnych. Powstanie winda na zewnątrz budynku. Radni nie zaakceptowali zmiany dachu.  

W budżecie miasta na prace remontowe w budynku przychodni przy ul. Sikorskiego zarezerwowano 600 tys. zł. W tym roku wykonana zostanie termomodernizacja budynku, powstanie zewnętrzna winda a pomieszczenia w budynku przychodni przystosowane zostaną dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Zaplanowany przez urzędników  dach dwuspadowy na budynku przy ul. Sikorskiego z wymurowaniem kominów nie został zaakceptowany przez radnych. W związku z tym zakres prac został okrojony.

– Dach dwuspadowy upiększyłby budynek  i nawiązał do starej zabudowy przy ul. Sikorskiego – mówi Rafael Rokaszewicz, Prezydenta Miasta Głogowa. – Radni nie zgodzili się na taki projekt.

W 2016 roku wykonana została dokumentacja projektowo –kosztorysowa na termomodernizację budynku wraz z budową windy zewnętrznej oraz dostosowaniem pomieszczeń dla potrzeb osób niepełnosprawnych uwzględniająca również  wykonanie przebudowy dachu przychodni na dach dwuspadowy. 

Zdjęcie: ANJA