Szkolenia i  wykłady dla rodziców dzieci niepełnosprawnych. Specjaliści z całej Polski przyjeżdżają do Głogowa, aby pomoc dzieciom w usamodzielnieniu. 

W Miejskim Ośrodku Rehabilitacji i Usług specjalistycznych przebywa 30  podopiecznych. Ośrodek swoim działaniem wspiera  osoby z niepełnosprawnością intelektualną, z opóźnieniem psychoruchowym i z wadami postawy.  Na zaproszenie dyrekcji do Miejskiego Ośrodka Rehabilitacji i Usług Specjalistycznych przyjechali specjaliści  z zakresu stosowania metody BOBATH.  Pomaga ona we wszechstronnym rozwoju dzieci,  które mają np. problem  z napięciem mięśni i utrzymaniem właściwej postawy ciała. Specjaliści prowadzili także wykłady  o biomechanice, wadach postawy oraz o ich korygowaniu.  Podczas szkolenia, na które zaproszono Prezesa Zarządu M&J Corporation Sp. z.o.o  rodzice mogli się dowiedzieć, jak mogą pomóc dzieciom niesprawnym ruchowo, jak skorygować wzorzec chodu.

– Nasz sprzęt, ortozy, skierowany jest do dwóch grup pacjentów.  Pierwszą grupę stanowią pacjenci ortopedyczni. Dzieci, które mają nóżki koślawe lub szpotawe. Drugą grupę stanowią pacjenci niepełnosprawni.  Ortoza koryguje stopy i usprawnia dziecko. Może ono chodzi i samodzielnie funkcjonować – mówi Michalina Spatz, Prezes Zarządu M&J Corporation Sp. z o.o.

E-lerningowo wykład prowadzili także prof.dr hab Marek Woźniweski i prof. dr hab. Małgorzata Mraz  z Wydziału Fizjoterapii AWF Wrocław.   Prof. Woźniewski jest opiekunem Kursu NDIT.

Zdjęcia: ANJA