Głogowscy policjanci ustalili i zatrzymali 31 – letniego mężczyznę, który podejrzany jest o kradzież torebki damskiej z lokalu na terenie miasta. Sprawca tłumaczył się, że zabrał torebkę bo myślał że jest ona własnością znajomej. Telefon jednak usiłował sprzedać w lombardzie a torebkę z zawartością miał wyrzucić do śmietnika.


5 marca br. policjanci otrzymali zgłoszenie kradzieży torebki damskiej. Sprawca wykorzystał chwilową nieuwagę poszkodowanej. W torebce były dokumenty, klucze, karty bankomatowe oraz telefon komórkowy. Do kradzieży doszło w jednym z głogowskich lokali. Wartość strat wynosiła około 650 zł.

Policjanci ustalili, że sprawcą może być 31 – letni mieszkaniec Głogowa. Mężczyzna został zatrzymany w dniu  19 marca br. Funkcjonariusze odzyskali skradziony samartfon, który sprawca zdążył już wystawić do sprzedaży w lombardzie. Jego początkowe tłumaczenie, że zabrał torebkę przez pomyłkę od początku było mało wiarygodne.

Mężczyzna przyznał się do winy i zdecydował dobrowolnie poddać karze. Za kradzież grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.
oficer prasowy KPP w Głogowie
podinsp. Bogdan Kaleta