Kładka między dworcem kolejowym a peronami będzie wyremontowana. Zamontowane zostaną także windy, które ułatwią pasażerom dostęp do pociągów.

Lada moment ruszy remont kładki, łącznika na głogowskim dworcu kolejowym. Prowadzone są przygotowania do przetargu, w wyniku którego wybrany zostanie wykonawca prac. Naprawa kładki prowadzona będzie dwuetapowo. I etap obejmuje remont łącznika do drugiego peronu kolejowego oraz montaż dwóch wind, po jednej przy każdym peronie kolejowym. Podróżni nie będą już musieli korzystać, jak dotąd z jedynej drogi, wysokich schodów. Z ciężkim bagażem, czy nawet bez niego będzie można zjechać windą w dół na tory i wrócić na dworzec. Drugi etap prac wykonany zostanie podczas modernizacji Nadodrzanki.

– Planowany zakres prac obejmuje remont kładki do drugiego peronu oraz budowę i montaż wind do obsługi podróżnych– mówi Bogdan Ząbek, z PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Inwestycje kolejowe w Głogowie były tematem rozmówi Posła na Sejm Wojciecha Zubowskiego z Dyrektorem Regionu Śląskiego PLK Jerzym Dulem.

– W ciągu 2 lat na odcinku Głogów Wrocław możemy się spodziewać prac, które skrócą czas przejazdu do Wrocławia, a jednocześni podniosą komfort podróży. Prawie 300 milionów planuje się  przeznaczyć na modernizację linii Legnica-Rudna Gwizdanów.  Dla głogowian ważny jest też  remont przejścia na stacji kolejowej i co nie mniej ważne,  przywrócenie połączeń na odcinku Głogów-Leszno– mówi Wojciech Zubowski, Poseł na Sejm RP. 

Zdjęcia: ANJA