Remont i przebudowę ul. Daszyńskiego wraz z budową ścieżki rowerowej wykona głogowska firma. Wymagany termin realizacji zadania  wyznaczono na 30 czerwca.

Gmina Miejska w Głogowie w drodze aukcji elektronicznej wyłoniła wykonawcę remontu ulicy Daszyńskiego wraz z budowa ścieżki rowerowej na odcinku od ul. Wita Stwosza do ul. Piastowskiej.  W ramach realizacji inwestycji zaplanowano między innymi: nową nawierzchnie jezdni i chodniki, krawężniki i ścieżkę rowerowa. Chodniki będą z kostki brukowej szarej i czerwonej.  Wykonawca na zrealizowanie zadania ma czas do końca czerwca. Mieszkańcy ulicy Daszyńskiego zadowoleni są z planowanych zmian.

– Nareszcie znikną dziury w jezdni i chodnikach – mówi pani Halina. – Taka inwestycja poprawi bezpieczeństwo nie tylko zmotoryzowanych ale i pieszych. Bezpieczniej będzie prowadzić dziecięcy wózek a i jazda na rowerku będzie bezpieczniejsza.

Rowerzyści cieszą się z nowej ścieżki rowerowej.

-Rozwój systemu ścieżek rowerowych jest dla naszego miasta korzystny. Sprawnie, bezpiecznie i szybko można się przemieszczać. Ścieżki rowerowe nie tylko służą do rekreacji. Dojeżdżam rowerem do pracy, rower jest dla mnie środkiem transportu – mówi Hieronim Maliszewski, pracownik firmy handlowej. – Bardzo dobrym pomysłem są usytuowane w różnych miejscach stacje naprawy rowerów. 

Remont ulicy Daszyńskiego przeprowadzi głogowska spółka PBD. Koszt zadania  ustalono na kwotę 569.114,12 zł. brutto. Zgodnie z umową wymagany termin realizacji zadania  ustalono na 30 czerwca.

Zdjęcia: ANJA