Nowe alejki, częściowo zakończony remont Pomnika Koalicji Antyhitlerowskiej,  a niebawem ruszą prace przy budowie placu zabaw. Być może już 1 czerwca dzieci będą się tam bawiły.

Od kilku miesięcy Park Słowiański jest wielkim placem budowy. Odrestaurowano częściowo Pomnik Koalicji Antyhitlerowskiej. Odklejające się i zniszczone płytki zastąpione zostały płytami ze szlachetniejszego materiału, granitu.  Z alejek parkowych zniknął żużel. Ścieżki w parku wysypane są naturalnym gruzem w jasnym kolorze.  Fontanna w centralnym miejscu parku została zdemontowana. Niebawem ruszą prace przy budowie placu zabaw stylizowanego na średniowieczny gród. Być może budowa grodu zakończona zostanie przed 1 czerwca.  Byłby to miły prezent dla dzieci.

– Latem często przychodziłam z koleżankami do parku – mówi Zenobia Malikowska, emerytowana urzędniczka. – Siadałyśmy na ławkach przy fontannie. Gdy była w niej woda dzieci się  pluskały. Cieszę się, że władza miasta zadbała o to miejsce.  Dla nas emerytów to miejsce rekreacji i wypoczynku.

Zakres prac w parku  jest bardzo szeroki.  Zaplanowano  między innymi nowe ścieżki, oświetlenie, małą architekturę, ławki, kosze na śmieci. Dwie fontanny:  małą od strony al. Wolności i dużą od strony ul. Jedności Robotniczej, w miejscu starej, zdemontowanej. Prace rozłożone zostały na dwa etapy, dwa lata.  Pierwszy etap jest już realizowany, drugi który obejmuje budowę dużej fontanny z różnymi atrakcjami,  może ruszy w tym roku.

Zdjęcia: ANJA