Sprawiedliwy handel i My – to tytuł gry miejskiej, która rozpocznie się jutro o godz. 9 w głogowskim ekonomiku. Przed Ratuszem o 12.30 zumba z roztańczonym wolontariuszem. 

Gra  „ Sprawiedliwy handel i MY’ ma charakter zabawy edukacyjnej. Propaguje tematykę z zakresu edukacji globalnej. Jest przeznaczona dla młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu głogowskiego.

– Gra miejska jest jednym z działań powadzonych w ramach realizacji  programu „Szkoła Przyjazna dla Sprawiedliwego Handlu” i ma na celu zdobycie tego certyfikatu w przyszłości dla całego naszego miasta – wyjaśnia Wojciech Janisio, Dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych w Głogowie.

Program  jutrzejszej gry:

9.00– ROZPOCZĘCIE GRY – ZSE UL K. MIARKI 1

9.10 – 12.15 – ROZWIĄZYWANIE ZADAŃ NA 11 STACJACH

12.30 – 13.30 – ZUMBA „ROZTAŃCZONY WOLONTARIUSZ”  – PLAC PRZED GŁOGOWSKIM RATUSZEM

13.30-13.45 – ROZDANIE NAGRÓD – PLAC PRZED GŁOGOWSKIM RATUSZEM

PATRONAT  SPRAWUJĄ: Poseł na Sejm RP Wojciech Zubowski,

Starosta Głogowski Jarosław Dudkowiak, Prezydent Miasta Głogów Rafael Rokaszewicz, Dyrektor Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej ks. Stanisław Podfigórny, Proboszcz Parafii pw. Świętego Mikołaja w Głogowie ks. kan. Stanisław Brasse,Prezes Fundacji „Koalicja Sprawiedliwego Handlu” – Fairtrade Polska  Andrzej Żwawa, Prezes Polskiego Stowarzyszenia Sprawiedliwego Handlu  Tadeusz Makulski.