Ratownicy medyczni 24 maja o godzinie 16.00 rozpoczęli ogólnopolski protest! Protest co dwa tygodnie będzie wkraczał na kolejny stopień których jest 9.

 Ostatni etap to głodówka!

Protest ma na celu:

-zwiększenie nakładu na ratownictwo medyczne w tym na wynagrodzenia dla ratowników wyrównujące wynagrodzenie do równoprawnego wykonywanego stanowiska pielęgniarskiego. Chcemy by nam wyrównali za tą samą wykonywana prace o1600 zł brutto.

Według informacji podawanych przez Romana W. Badacha-Rogowskiego, szefa Krajowego Związku Zawodowego Pracowników Ratownictwa Medycznego ratownik w Polsce zarabia od 1600 do 3 tys zł na rękę. Ale 3 tys. to wyjątek. Przeciętne zarobki ratownika medycznego to kwota poniżej 2 tys. zł netto.

– zatrudnienia ratowników na etatach , chcą końca kontraktów czy umów śmieciowych,
– upaństwowienie ratownictwa medycznego – likwidacje prywatnych podmiotów w ratownictwie
– nowelizacje ustawy o państwowym ratownictwie medycznym
– jak i ważne ze względu na coraz częstsze ataki fizyczne w naszej pracy aby funkcjonariuszem publicznym ratownicy byli od początku do końca dyżuru a nie tylko w chwili wykonywanie czynności medycznych.

Ratownicy medyczni jak j od niedawna z uprawnieniami dołączyło pielęgniarstwo ZRM do samodzielnego podawania 47 leków i samodzielnych zabiegów specjalistycznych ratujących życie i zdrowie.

Protest zaczynaja od obklejenia karetek logiem, i ubiorem w czarne koszulki, co dwa tygodnie protest będzie nabierał na sile.

PACJENCI NIE UCIERPIĄ NA PROTEŚCIE I NIE JEST W NICH SKIEROWANY, PRACUJEMY DALEJ DBAJĄC O ICH BEZPIECZEŃSTWO.