Gmina Miejska w Głogowie znalazła się w gronie nagrodzonych w plebiscycie gospodarczym „Samorząd przyjazny biznesowi”. Nagrodę w imieniu Prezydenta Głogowa Rafaela Rokaszewicza odebrała  Bożena Kowalczykowska, zastępca prezydenta.

Rozstrzygnięto III Dolnośląski Plebiscyt Gospodarczy – Gwiazdy Biznesu 2017. W tym roku Głogów otrzymał II miejsce w kategorii “Samorząd przyjazny biznesowi”. Celem Plebiscytu jest wskazanie najlepszych oraz najdynamiczniej rozwijających się mikro, małych oraz średnich przedsiębiorstw, a także PES na Dolnym Śląsku. W tym roku oceniane były aktywności podejmowane w 2016 roku. W ramach Plebiscytu nagroda przyznawana jest w 7 kategoriach. Mikro Firma ; Mała Firma;  Średnia Firma; Biznes Odpowiedzialny Społecznie; Samorząd Przyjazny Biznesowi ; Podmiot Ekonomii Społecznej;  Osobowość.

Wyboru wszystkich laureatów zgłoszeniowych dokonała Kapituła Konkursu, złożona z niezależnych przedstawicieli podmiotów gospodarczych i instytucji, które za priorytet działalności stawiają sobie rozwój i promocję postaw przedsiębiorczych.  W plebiscycie wyróżnione zostały także samorządy, które podejmują działania nakierowane na pozyskanie oraz wsparcie inwestorów oraz realizują projekty promujące aktywność biznesową.

Gala finałowa „Gwiazd Biznesu 2017” odbyła się w Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu. Przedsięwzięcie zorganizowane jest między innymi przez Fundusz Regionu Wałbrzyskiego, Portal Naszbiznes24.pl oraz spółkę FRW Media Group.

Zdjęcia: UM w Głogowie