Starostwo Powiatowe w Głogowie przystąpi do remontu parkingu znajdującego się za budynkiem przy ul. Sikorskiego. Powstanie więcej miejsc parkingowych.  Osoby niepełnosprawne będą miały łatwiejszy dostęp do windy.  

Starostwo Powiatowe w Głogowie finalizuje już budowę windy zewnętrznej. Docierać ona będzie na poddasze. Winda będzie mogła przewieźć jednocześnie osiem osób. Wszystkie bariery architektoniczne: progi na korytarzach i wejściach do pomieszczeń,  zostaną zlikwidowane. Jedna z nich nadal jednak pozostanie. Powiat zamierza i tą barierę usunąć. Niepełnosprawni, aby dostać się do windy muszą pokonać nierówną nawierzchnię parkingu i wysokie krawężniki. Dla wielu z nich jest to utrudnienie. Władze powiatu postanowiły wyremontować  parking przy budynku.

– Przygotujemy koncepcję do projektu – mówi Jeremi Hołownia, Członek Zarządu Powiatu Głogowskiego. – Dokument ten, będzie podstawą do wyceny inwestycji. Gdy poznamy wartość zadania wystąpimy do radnych o przyznanie środków na remont parkingu. Nowy parking bez barier architektonicznych ułatwi osobom niepełnosprawnym dostęp do windy.

Nowa inwestycja: budowa parkingu , prowadzona będzie zgodnie z obowiązującymi standardami. Powstaną miejsca postojowe na samochody  interesantów, którzy przyjeżdżają do Starostwa Powiatowego.  Obecny parking z nierówną nawierzchnią, wysokimi krawężnikami zmieni swój wygląd. Położona zostanie nowa nawierzchnia a krawężniki zostaną odpowiednio dostosowane pod potrzeby osób niepełnosprawnych.   Część drzew zostanie usunięta. Pozostaną jedynie drzewa na południowej stronie działki. 

– Parking jest potrzebny, przyjeżdżam załatwić sprawę w urzędzie i nie mam gdzie postawić auta – mówi Grzegorz, interesant wydziału komunikacji. – Uważam, że najwyższy czas, aby nowy parking powstał. O jego budowie słyszałem już kilka lat temu.

Zdjęcie: ANJA