W Świetlicy Środowiskowej w Serbach odbyły się wiosenne warsztaty decoupage w ramach “Akademii Twórczej Animacji” . Uczestniczki warsztatów stworzyły wiele pięknych przedmiotów przydatnych między innymi w kuchni.

Warsztaty decoupage zorganizowane zostały przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Głogowie oraz Gminny Ośrodek Kultury w Przedmościu. Jest to jedna z wielu propozycji dla mieszkańców Gminy Głogów, których celem jest  upowszechnianie form aktywnej integracji oraz promowanie artystycznych form aktywności.

– Zajęcia odbywają się cykliczni – mówi Ewelina Śmietana z GOPS.-  Od stycznia współpracujemy również ze Schroniskiem i Zakładem Poprawczym dla Nieletnich w Głogowie, gdzie prowadzony jest Twórczy Wolontariat, wykorzystujący techniki artystyczne w procesie resocjalizacji. W ramach wzajemnej współpracy organizowane są warsztaty ceramiczne.

Zdobienie metodą decoupage polega na efektownym dekorowaniu różnych przedmiotów poprzez wycinanie lub wydzieranie elementów papierowych i nanoszenie ich na wybraną powierzchnię. Technika ta kładzie szczególny nacisk na ćwiczenie percepcji manualnej oraz koncentracji. Ponadto, ma ona na celu pobudzenie kreatywności i wyobraźni.