Gościem Międzynarodowej Konferencji Naukowej, która odbyła się w Głogowie był Alex Lubawinski, Burmistrz Berlin Pankow oraz Poseł Parlamentu. Głogowianie z zainteresowaniem wysłuchali wykładu o strategii rozwoju.

Kilkanaście osób wzięło udział w Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Efektywność zarządzania jednostką samorządu terytorialnego- współczesne problemu w teorii i praktyce”. Rozpoczynając konferencję, Prezydent Miasta Rafael Rokaszewicz wszystkich obecnych zapoznał z inwestycjami prowadzonymi na terenie miasta. Wykład inauguracyjny wygłosił prof. dr hab. Stanisław Czaja z PWSZ w Głogowie.

– Ziemia to statek kosmiczny, na którym żyjemy i nic na razie nie wskazuje, na to że możemy żyć na innej planecie – powiedział prof. dr hab. Stanisław Czaja. – Eksplorujemy inne planety, ale żyjemy na ziemi, gdzie mamy najlepsze warunki do życia i rozwoju.

Ryszard Gola-Sienkiewicz, Radny Rady Miasta Głogowa w swoim wystąpieniu poruszył zagadnienie dotyczące związku gmin powiatu głogowskiego. Alex Lubawinski mówił o współpracy organu wykonawczego z radą miasta-dzielnicy na przykładzie rady miasta dzielnicy Pankow.

W konferencji wzięli udział między innymi dr Anna Feja-Paszkiewicz, dr Piotr Kapusta, dr Justyna Michalska, dr Ewa Żołnierzyk z Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz dr Miłosz Czopek z Uczelni Wyżykowskiego w Polkowicach, dr Izabela Ewa Cech z Fundacji Innowacji i Zrównoważonego Rozwoju.

 

Zdjęcia:

ANJA