Bez skierowania z bezpłatnej rehabilitacji może skorzystać każdy mieszkaniec Powiatu Głogowskiego, który ukończył 18 lat. W czasie rehabilitacji pacjenci korzystają z urządzenia, które generuje masaż wibracyjny.

Bezpłatna rehabilitacja prowadzona jest w ramach profilaktyki zdrowotnej. Jest to Akcja Ogólnopolska „Na Zdrowie”. Korzystać z niej mogą przede wszystkim osoby cierpiące na bóle szyi i barku, krzyża i lędźwi, drętwienie rąk i nóg, rwę kulszową i barkową, żylaki i opuchlizny, zimne stopy i dłonie, cukrzycę i otyłość, bezsenność i nerwicę, wysiłkowe nietrzymanie moczu. Rehabilitacja prowadzona jest w kilku programach: nogi, dolny kręgosłup, górny kręgosłup, metabolizm i WNM oraz relaks.

– W przychodni w Głogowie przy ulicy Sikorskiego, realizowany jest bezpłatny program rehabilitacyjny. Do programu może zgłosić się każdy mieszkaniec Głogowa lub okolic, który ukończył 18 lat- mówi Dominika Kozieł- fizjoterapeutka oraz kierownik gabinetu Nowoczesnej Fizykoterapii Indywidualnej, która realizuje program.- Każdy pacjent, który się zgłosi ma możliwość odbycia 6 dni zabiegowych. Zabiegi dobierane są indywidualnie, w zależności od dolegliwości pacjenta, przykładowo na kręgosłup, na nogi lub na dolegliwości metaboliczne. Zabiegi trwają około godziny, przez sześć dni z rzędu. Aby skorzystać z programu należy zapisać się osobiście w przychodni – gabinet znajduje się na pierwszym piętrze lub telefonicznie pod nr tel 885 331985.

W gabinecie rehabilitacyjnym znajduje się kilka “foteli” dla pacjentów. Rehabilitant po ułożeniu pacjenta na materacu do terapii wibracyjnej włącza odpowiedni program. Rehabilitacja prowadzona jest na sprzęcie firmy Vitberg z Nowego Sącza. Firma ta jest autorem programu Akcja Na Zdrowie.

Zdjęcia: ANJA.

1 KOMENTARZ

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.